Dzejas dienas Vīpes skolā

Kā katru gadu Dzejas dienās, skolēni rakstīja dzeju, tomēr šogad dzejas rindas neparādījās ierastajās burtnīcās – tās, kā smalki dzejas pavedieni, izplauka uz krāsainām kļavu lapām, piešķirot ikkatram vārdam vieglumu un ritmu, kas plūda gan caur bērnu rokām, gan sirdīm. Šīs kļavu lapas vēlāk pārtapa par īpašu mākslas darbu – meitenes svārkiem, kas viegli plīvoja vējā kā rudens deja. Ik solī šie svārki glabāja rindu smalkumu un sapņu vieglumu, atgādinot, ka dzeja var būt ne tikai izlasīta, bet arī izdejota.

Skolēni apmeklēja arī Vīpes pagasta kultūras namu, kur viņus sagaidīja dzejnieces Evijas Gulbes balss –rotaļīga kā rudens vēja pieskāriens, kas viegli čalo starp koku lapām. Viņas dzejas lasījumi bija kā bezrūpīga bērnu spēle – ritmiski un dzīvespriecīgi, tie piepildīja telpu ar aizrautību un radošuma dzirksti.

Dzeja šogad ne tikai runāja, bet arī dejoja – gan caur bērnu rokām, gan kļavu lapu čukstiem, gan Gulbes vārdiem.

Skolotāja Sintija Kovaļova

 Mātes dienas svinības

Lai visu maigumu, ko devi,

Tev dienās atdod mana sirds,-

Kā dzīva saulīte pār Tevi,

Lai vienmēr glāstoša tā mirdz!

Šī gada 14. maijā Vīpes skolas skolēni aicināja savas māmiņas un vecmāmiņas svinēt un baudīt svētkus, kas rūpīgi tika gatavoti par godu Mātes dienai.

Skolēni aicināja klātesošos sajust ne tikai pavasara saldo, ziemas balto sniega segu, rudens ražas un vasaras siena smaržu, bet arī to smaržu, ko baudām ik dienu – mājas, mīlestības un ģimenes smaržu!

Katrs gatavotais priekšnesums – ludziņas, dziesmas, dzejoļi un dejas, tika gatavotas ar lielu mīlestību un rūpēm, lai parādītu mūsu visdārgākajām, cik daudz mums ikdienā nozīmē viņu klātesamība!

Skolotāja Sintija Kovaļova

Ar "Skolas somu" plecos uz Preiļiem

Šī gada 21. maijā Vīpes sākumskolas klašu skolēni devās uz Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju, kur nodarbības laikā nostiprināja savas zināšanas par Latvijas valsts simboliku, tās vēsturi un nozīmi ikviena Latvijas valsts piederīgā dzīvē.

Praktiskās nodarbības laikā skolēni no pērlītēm izgatavoja Latvijas valsts simbola – sarkanbaltsarkanā karoga, miniatūro atveidu, ko nostiprināja uz karmīnsarkanas atlasa lentītes, radot savu rokassprādzi, ko lietot svētku brīžos, paužot savu piederību Latvijas valstij.

Pēc izglītojošās nodarbības skolēniem bija iespēja iepazīties ar Preiļu muižas vārtsarga namiņu, kurā savulaik dzīvojis muižas vārtu sargs vārdā Ādams.  Ādams esot bijis bieds bērniem, tomēr neskatoties uz nostāstiem, vēl kāda leģenda vēsta, ka Ādama garā, melnā mēteļa kabatā vienmēr glabājās kāds kārums priekš bērniem.

Šodien vārtu sarga namiņā ir izvietots muzeja atklātais mācību krājums, kurā Mārga iepazīstina ar 19. gs. sadzīves un iedzīves priekšmetiem, kā arī  palīdz izzināt pūra lādes saturu.

Zināšanas uzkrājuši, devāmies baudīt Preiļu parka krāšņumu un ieturēt līdzi paņemto maltīti.

Skolotāja Sintija Kovaļova

Uz Sēļu sētu ar "Latvijas Skolas somu" plecos


Šī gada 7. maijā Vīpes skolas sākumskolas bērni devās uz Jēkabpili, lai izzinātu un baudītu muzejpedagoģisko nodarbību Senās spēles Sēļu sētā.

Skolēniem bija iespēja aplūkot Jēkabpils Vēstures muzeja brīvdabas nodaļas “Sēļu sēta” ekspozīciju, ko veido Amatu māja un sešas 19. gadsimta Augšzemes lauku celtnes – dzīvojamā māja, graudu klēts, mazā klēts, kalve, vējdzirnavas un pirts, kā arī  Sēlijas novada vidēji turīga zemnieka 19. gadsimta darba rīki un sadzīves priekšmeti.

Skolēni ļoti labprāt iesaistījās dažādās spēlēs un rotaļās, tādējādi izzinot 19.gs. bērnu brīvā laika pavadīšanas veidus - lomu spēles, staigāšana ar ķekatām, u.c.  

Paldies par šo iespēju! 

Skolotāja Sintija Kovaļova

Eiropas diena

9. maijā visā Eiropā un Latvijā plaši tika atzīmēta Eiropas diena.

Sūnu pamatskolas 2.v un 4.v klases skolēni atsaucās Jēkabpils novada galvenās bibliotēkas aicinājumam risināt krustvārdu mīklu par Latviju Eiropas Savienībā ,,Mini un atklāj”. Meklējot atbildes uz 20 jautājumiem, bērni guva priekšstatu par Eiropas Savienību.

Liels bija mūsu prieks, kad uzzinājām,  ka esam vieni no veiksmīgajiem pareizo atbilžu iesūtītājiem. Esam saņēmuši pārsteiguma balvas, kuras sarūpēja Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Sākumskolas skolotāja Anita Kolodinaite

Ačgārnā nedēļa

Kas ir ačgārns? Tas ir pretējs parastajam, normālajam.

Aprīļa sākumā visu nedēļu skolēniem bija dota iespēja ģērbties un uzvesties savādāk nekā parasti.

Fotografijās jūs redzat, ka bērni sēž uz grīdas, mācās un gatavo vasaras papīra cepures.

Skolas gaiteņos varēja sastapt bērnus, kuri uzģērbuši savas mīļākās pidžamas. Tā klasē ieradās arī pazīstamais varonis Pikačū, lai lasītu dzejas grāmatu. Vai jūs varat uzminēt, kura meitene slēpjas šajā maskā?

2. un 4.klases audzinātāja Anita Kolodinaite.

Radošā darbnīca Lieldienu priekam

Nāc nākdama, 
Liela diena,            
Visi bērni tevis gaida,    
Visi bērni tevis gaida, 
Aiz vārtiem sasēduši.

Lieldienas gaidot, šī gada 26. martā Vīpes sākumskolas un pirmsskolas bērni devās uz Vīpes pagasta bibliotēku, kur bibliotekāre Inese Daukste–Sproģe bija parūpējusies par to, lai ikkatra radošo darbnīcu apmeklētāja mājās pirms svētkiem rotātos skaists apsveikums un neliels papīra groziņš, kurā uzglabāt stiprāko olu - olu kaujām.

Paldies par šo iespēju!

Skolotājs Sintija Kovaļova


Sniega diena

Drēgnā trešdienas pēcpusdienā (24.01.) Vīpes skolas stadionā norisinājās sniega diena. Kaut gan laikapstākļi nebija vēlamākie, sniega diena netika atcelta, jo skolēni bija gatavi cīņai gan ar pretiniekiem, gan ar slapjo sniegu.

Bērni tika sadalīti trīs komandās. Pirmais pārbaudījums viņiem bija rotaļlietas vilkšana ragaviņās. Tālāk tika dots uzdevums pēc iespējas vairāk sniega pikas trāpīt mērķī, kā arī tika izspēlēts "sniega golfs". Skolēniem jābūt bija ne tikai fiziski mundriem, bet arī jāuzrāda savas teatrālās un loģiskās domāšanas spējas mēmajā šovā "Ziemas sporta veidi".

Noslēgumā tika noskaidrota veiksmīgākā un veiklākā komanda. Kā arī visi dalībnieki tika apbalvoti.

Skolotāja Laima Zārberga


1991.gada janvāra barikāžu atceres ugunskurs

22.janvārī Vīpes skolas iekšpagalmā tika iedegts Barikāžu atceres dienai veltīts ugunskurs. Spītējot vēsajiem laika apstākļiem, pie ugunskura  5.-7.klases skolēni lasīja no Baibas Bicēnas grāmatas “Barikāžu laiks. Apvērsums.” fragmentus, atcerējāmies 1991. gada notikumus, kad pirms 33 gadiem cilvēki Latvijā modās ar Latvijas Radio vēstījumu, ka naktī uz 1991. gada 13. janvāri neatkarības pretinieki ar tankiem ieņēma Lietuvas Radio un televīzijas centru Viļņā. Reaģējot uz šiem notikumiem, Rīgā un Tallinā parlamenta valdības un svarīgāko iestāžu aizstāvībai cilvēki sāka celt barikādes. Skolēni mēģināja sajust un izprast šī laika nozīmīgumu – tautas vienotību barikādēs,  stipro gribu,  ciešo apņēmību nosargāt savu zemi un tautas brīvību. Noslēgumā pasākuma dalībnieki baudīja tēju un maizīti ar ābolu ievārījumu.         

Vēstures un sociālo zinību skolotāja Natālija Semjonova

Ziemassvētki Vīpē

Noslēpumainajā, ziemas segas un rūķu ieskautajā Vīpes skolā 21.decembrī norisinājās neaizmirstams Ziemassvētku pasākums.

Ikkatram pasākuma dalībniekam bija iespēja iekļūt Ziemassvētku rūķu brīnumainajā mežā, kur rūķi atainoja savus ikdienas darbus un dažādos dzīves mirkļus, ko papildināja Ziemassvētku dziesmas un dejas, kas pārvērta mežu par burvju ainavu, kur katra kustība un skaņa bija maģisks mirklis kā lieliem, tā maziem skatītājiem.

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Vīpes skolas rūķi kļuva par brīnuma un siltuma vēstnešiem, kopīgi dāvinot svētkus tiem, kam tie bija nepieciešami vairāk nekā kādam citam, piedaloties labdarības akcijā Uzdāvini Ziemassvētkus vientuļajiem.

Dāvātās paciņas saņēma pagasta vientuļie iedzīvotāji un skolas darbinieki – pensionāri. Tajās ar mīlestību tika iesaiņotas praktiskas lietas, kas sildīja sirdis un radīja omulību mājās.

Skolotāja Sintija Kovaļova


 Ziemassvētku radošā darbnīca Vīpes bibliotēkā

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir piepildīts ne tikai ar mieru, cerībām un vēlmēm, bet arī ar rosīgu gatavošanos svētkiem gan skolā, gan mājās ģimenes lokā.

Lai iepriecinātu savus vecākus ar skaistiem apsveikumiem, Sūnu pamatskolas 1.-4.klases skolēni un pirmsskolēni 18.decembrī devās uz radošo darbnīcu Vīpes pagasta bibliotēkā. Radošo darbnīcu apmeklējums pirms dažādiem svētkiem ir jau vairākus gadus tradīcija, kad bibliotekāres Ineses Daukstes-Sproģes vadībā skolēni gatavo rotājumus un apsveikumus. Šoreiz bērni uztaisīja rūķu mājiņu un apsveikuma kartiņu.

Skolotāja Anita Kolodinaite.

Mārtiņdienas tirgus

Latvieši Mārtiņa dienu uzskata par rudens beigām un ziemas sākumu. Līdz šai dienai jāpabeidz visi rudens darbi. Mēdz teikt, ka Mārtiņdiena atver ziemai vārtus.

Mārtiņdienas svinēšana jau ieviesta 650.gadā. Ar šo dienu saistās tradīcijas un ticējumi, dažādu ēdienu un dzērienu pagatavošana. Krāšņa Mārtiņu svinēšana nozīmē labu nākamo saimniecisko gadu, veiksmi un pārticību.

Tāpēc Vīpes skolas telpās norisinājās Mārtiņdienas tirgus, kur tika skandētas tautasdziesmas un cildināts Mārtiņš. Andele norisinājas divu stundu garumā un tika baudīti dažādi kārumi, ko bija sarūpējuši paši skolēni ar savām ģimenēm. Ievērojot Mārtiņdienas paražas, tika pareģots laiks, noklausīti ticējumi, dziedot ietas rotaļas tautasdziesmu pavadījumā.

Tā tik bija viena varena Mārtiņdiena!

Skolotāja Ilona Golovceva


Halovīns

31.oktobrī amerikāņu tradīcijas arī Vīpes skolā, kad tika svinēts Halovīns, ko organizēja skolēnu līdzpārvaldes pārstāvji.

Halovīns ir Visu svēto dienas priekšvakars, 31. oktobra vakars. Šajā vakarā cilvēki (galvenokārt bērni) pārģērbjas par spokiem, raganām, miroņiem un citiem mošķiem un staigā pa mājām, prasot saldumus.

Arī mūsu skolā saldumi neizpalika, bet tos bija jāatrod pašiem, jo tie bija paslēpti skolā dažādās vietās. Pasākuma laikā tika izspēlētas dažādas spēles un rotaļas, bet galvenais notikums bija masku vērtēšana. Pēc balsojuma tika saskaitītas balsis un apbalvotas pirmās trīs vietas. Skolēni atzīst, ka nākamgad noteikti arī vēlētos šādu iespēju, atzīmēt Halovīnu.

Vīpes skolas skolēnu līdzpārvalde

Pirmsskolas grupu aktivitātes

Pirmsskolas grupu “Lāčuki” un “Taurenīši” bērni “Draudzības nedēļas” griezumā, dienas rita laikā, sadarbojās dažādās aktivitātēs, lai labāk iepazītu gan sevi, gans citus bērnus. Mācījās, sekmēja un pilnveidoja prasmes veidot komunikāciju ar citiem bērniem rotaļās, spēlēs, radošās darbībās. Šāda kopā būšana bērnos sekmē socializēšanos un prasmes sadarboties ar citiem, kas ir ļoti svarīgi gan lielākiem, gan mazākiem bērniem.

Mūsu pirmsskolas grupiņas bērni piedalās “Pūcītes olimpiādē”. Abu grupu bērni kopā ar pieaugušajiem izveidoja rudens mandalu no dabas materiāliem.

Skolotāja Margarita Pauniņa

Rudens talkas nedēļa Vīpes skolā

Latvijas Lielā talka parasti notiek pavasarī, bet Vīpes skolā tā notiek katru gadu arī rudenī. Šis rudens gan lapas krāsoja un birdināja ļoti lēni un ilgi. Laika apstākļi arī nelutināja, tie nāca gan ar sniegu, gan lietu. Bet katram bija iespēja piedalīties skolas apkārtnes uzkopšanā. Skolēni ar prieku to labprātīgi dara. Darba beigās izmanto iespēju ielēkt savāktajās lapās, lai noķertu kādu īpašu foto.

Skolotāja Ilona Golovceva

Sporta diena

Saulainā piektdienas pēcpusdienā (13.10) Vīpes skolas stadionā norisinājās sporta diena. Skolēni jau iepriekš tika sadalīti piecās komandās, ar kapteiņiem un dalībniekiem no visām klasēm. Skolēniem pirmais uzdevums bija izdomāt savas komandas nosaukumu. Tālāk viņi devās veikt dažādus veiklības, precizitātes un zināšanu pārbaudes uzdevumus noteiktā laikā (5 minūtes katrai stacijai). Piemēram, metieni grozā, lidojošā šķīvīša mešana mērķī, sitieni vārtos, krustvārdu mīklas minēšana un "eglītes" jeb skolēna rotāšana. Kad visas komandas šos uzdevumus bija veikušas, pienāca laiks foto orientēšanās uzdevumam skolas apkārtnē. Tur skolēniem bija jāatrod dotajos attēlos redzamais un jānofotogrāfē.

Pasākuma noslēgumā visi tika apbalvoti ar saldumiem. Un labākajai komandai kopvērtējumā tika papildus šokolāde.

Skolotāja Laima Zārberga


Karjeras nedēļas pasākumi

Oktobra mēnesī, laika posmā no 16.10. līdz 20.10., Karjeras nedēļas ietvaros, Vīpes skolas skolēniem bija iespēja iepazīt trīs nopietnas, bet ļoti svarīgas profesijas – policists, NMPD darbinieks un karavīrs.

Valsts policijas pārstāvji skolēnus iepazīstināja ne tikai ar nepieciešamajām prasmēm, kas jāapgūst, lai kļūtu par policistu, bet atgādināja arī par to, ka katrai rīcībai ir savas sekas, un mēs katrs esam atbildīgi par savu drošību.

1.-4. klases skolēni devās iepazīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta telpas un darbu Jēkabpilī. Skolēni tika iepazīstināti ar tik ļoti dažādo dienesta ikdienu, brigādes automašīnas aprīkojumu un prasmēm, kas nepieciešamas, lai strādātu šajā nozarē.

Vai esi domājis, cik svarīgi ir zināt un prast sniegt pirmo palīdzību nelaimē nonākušam cilvēkam? Vērojot demonstrējumu un praktiski pārliecinoties, Vīpes skolas skolēniem bija iespēja secināt un spriest par šo iemaņu nepieciešamību gadījumos, ja ir noticis nelaimes gadījums.

Sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas Zemessargu 56. kaujas nodrošinājuma bataljonu, Vīpes skolas skolēniem bija iespēja iepazīt karavīra profesiju. Izzināja dažādos dienesta veidus, secināja, cik ļoti dažāda ir vajadzīgo zināšanu un prasmju amplitūda, noskaidroja ceļu līdz dienestam armijā un iepazinās ar karavīru pieredzes stāstiem no dzīves.

Skolotāja Sintija Kovaļova



Ekskursija uz Varakļāniem

Šī gada 10. oktobrī Sūnu pamatskolas 1.-4. klases skolēni no Vīpes devās uz Varakļāniem izzināt grāfa Borha pils noslēpumus un lūkoties uz pasauli caur Varakļānu rūķu radīto burbuli!

Nostāstiem bagātajā grāfa Borha pilī skolēnu uzdevums bija izstaigāt tās daudzos labirintus, iepazīt labiekārtoto Varakļānu novada muzeju un saklausīt kā vienā no pils sienām iemūrētais Dzīvais zobens griežas ap savu asi. Varbūt kādam izdevās saklausīt arī Lielā zābaka smagos un mistiskos soļus pils vecajās kāpnēs?!

Pēc pils apmeklējuma skolēni devās Varakļānu pilsētas ielās ar skrējriteņiem, mērojot ceļu līdz pilsētas parkam, kurā iepazinās ar apaļās kapelas vēsturi.

Tomēr pārbaudījumi ar to nebeidzās - Varakļānu pils dārzā skolēniem bija iespēja šaut ar loku un pārbaudīt savu fizisko sagatavotību, velkot sevi pāri mazajai upītei.

Uzkoduši, padzēruši skolēni devās uz Varakļānu rūķu burbuļu dārzu, kurā klausījās rūķu joku stāstos, pūta gigantiskus ziepju burbuļus un veidoja savus sapņu ķērājus, kā arī pabija burbulim iekšpusē.  Jā, lūkojās uz pasauli caur ziepju burbuli!

Skolotāja Sintija Kovaļova


Rudens izstāde

Rudentiņ, bagāts vīrs, 

Daudz tu mums dāvināji: 

Pilnas klētis labībiņas, 

Pilnas ķešas sudrabiņa.

Dobēs un dārzos vēl nebēdnīgi zied pēdējie rudens ziedi, bet vasarā rūpīgi koptā raža jau sabirusi pagrabos un klētīs, savīta sīpolu un ķiploku bizēs. Atceļojušas rudens veltes dažādos veidolos arī uz skolas rudens izstādi.

Paldies darbiņu veicējiem!

Skolotāja Ilona Golovceva

Dzejas diena ar saukli “Dzeja elpo!”

"Dzeja ir priekos un bēdās, mierā un karā, nomodā un sapnī, pavasarī un rudenī, ieelpā un izelpā. Dzeja elpo ar tevi."

Dzejas dienām Latvijā ir senas tradīcijas, tās notiek jau kopš 1965.gada. Šogad dzejas festivāla sauklis bija “Dzeja elpo!”. Vīpes skolā Dzejas diena norisinājās 13.septembrī ar šādu pašu saukli. Latviešu valodas stundās 5.-9.klases skolēni deklamēja dzejoļus no galvas, diskutēja par izprasto dzejā, ieklausījās arī autora dzejas rindās dziesmās un izmēģināja paši radīt dzeju. Šī saules staru pielietā diena noslēdzās skolas pagalmā, kur dzeja tika rakstīta uz bruģa.

Skolotāja Ilona Golovceva

“LATVIJAS FINIERA” Zaļās klases pasākums

7.septembrī 5.-9.klases skolēni devās uz aizraujošu, izglītojošu piedzīvojumu dabā, lai iepazītu meža apsaimniekošanas ciklu un kokrūpniecības nozari Latvijā un mācīties. Pasākums notika Rēzeknes novada Vērēmu pagasta “Sarkaņkalnā”.

Visu dienu mūsu rīcībā 33 dažādās pieturvietās bija vairāk nekā 100 meža un kokapstrādes nozares profesionāļi, kuri stāstīja, rādīja, deva iespēju aktīvi darboties un mācīties.                                   

Skolotāja Natālija Semjonova



Dzejas dienas Jasmuižā

Sadarbībā ar Raiņa muzeju Jasmuiža, šī gada 15. septembrī 1.-4. klašu skolēni devās uz Preiļu novadu, kur viņiem bija iespēja baudīt dzejnieka Māra Runguļa bērnu dzejas lasījumus un muzikālu priekšnesumu Arņa un Laimas Miltiņu izpildījumā.  

Dzejas lasījumi skolēnos pilnveidoja viņu līdzšinējo pieredzi un dāvāja iespēju izprast autora mērķus, un nodomus, rakstot bērnu dzeju. Savukārt, muzikālais priekšnesums, kas galvenokārt bija latviešu dzejas vārdiem tīts, skolēnos izsauca neviltotas emocijas un vēlmi līdzdarboties.

Paldies Raiņa muzejam Jasmuiža par iespēju pārliecināties, ka dzeja tik tiešām elpo!

Skolotāja Sintija Kovaļova

Izzinoša ekskursija uz Rēzekni

12.maijā Vīpes 5.-9.klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Rēzekni. Pirmais apskates objekts bija mini zoo “Rozīte”, kur varēja apskatīt eksotiskus putnus un pundurdzīvniekus, aplūkot saimnieka būvētas vējdzirnavas un dažādas skulptūras.

Tālāk projekta “Skolas soma” ietvaros apmeklējam  Latgales vēstniecību GORS, kur ekskursijas laikā, kura ilgst vienu stundu, tika iepazīta Lielā zāle “Gors”, Mazā zāle “Zīdaste”, semināru zāles, Mēģinājumu zāle, Horeogrāfijas zāle. Bija  iespēja arī pabūt aizskatuves zonā un ielūkoties mākslinieku grimētavās.

Šeit arī bija iespēja noskatīties drāmu “Māsas”.

Pēdējais objekts bija Rāznas Nacionālais parks, kur notika izziņas pārgājiens, lai uzzinātu par Latvijā un Rāznas Nacionālajā parkā mītošām augu un dzīvnieku sugām, izprastu savas rīcības ietekmi un apgūt dabai draudzīgas saimniekošanas metodes.

Noguruši, bet apmierināti skolēni devās mājupceļā. Daudzi skolēni secināja, ka ir jābrauc ekskursijās, jo tur iespējams pavadīt laiku kopā ar saviem klases biedriem un daudz ko jaunu un interesantu uzzināt.

Skolotāja Natālija Semjonova


"Skolas somas" ekskursija

18.maijā 1.-4. klašu skolēni ar skolotājām Anitu Kolodinaiti un Adelīnu Folkmani devās "Skolas somas" ekskursijā. Skolēni apmeklēja Raiņa bērnības māju Tadenavā, kur caur spēlēm un rotaļām skolēni uzzināja par dzejnieka pirmajiem dzīves gadiem. Skolēni arī izgatavoja grāmatzīmi, izmantojot augu herbāriju. Tadenavā bija arī iespēja apskatīt kolekcionāra Jāņa Bites plašo rotaļlietu kolekciju "Rotaļlietu stāsti". Skolēni arī iegriezās sēļu sētā "Gulbji", kurā iepazina seno sēļu tradīcijas un sadzīves priekšmetus. Sēļu sētas saimniece stāstīja un rādīja, kā un kāpēc agrāk cēla, izkārtoja mājas un saimniecības ēkas. Skolēniem bija iespēja pašiem sakult sviestu. Saimnieki bērniem piedāvāja siltu tēju ar maizi un sieru. Ekskursija bija aizraujoša un ļoti interesanta.

Skolotāja Adelīna Folkmane

Mātes dienai veltīts koncerts

16.maijā skolēni koncertā iepriecināja māmiņas ar skanīgām dziesmām, runāja dzejoļus un rādīja lugas.

Pateicības par sadarbību ar skolas kolektīvu un sava bērna atbalstīšanu tika pasniegtas Stefānijas Dilānes, Amēlijas un Kristapa Viličko, Esteres Kļaviņas, Jēkaba Ozoliņa, Amandas Konoščenokas, Ingūnas Bogdanovas, Daces Pauniņas, Nellijas Baranovas, Ričarda Golovceva vecākiem.

Skolotāja Anita Kolodinaite



Pavasara kross

14.aprīlī Vīpes pamatskolā norisinājās pavasara kross 1.-9. klasei. Visi skolēni bija centīgi, un paši ašākie (1.-3.vieta) saņēma diplomus.


Lieldienu radošā darbnīca

6.aprīlī pirmsskolas un sākumskolas skolēni apmeklēja Vīpes pagasta bibliotēkā Lieldienu radošo darbnīcu. Pēc rūpīga darba katrs varēja priecāties par apsveikumu un olu turētāju - Lieldienu zaķīti, kurus ielika savā izrotātajā dāvanu maisiņā.


Dzimtās valodas diena

21.februārī Vīpes skolā tika atzīmēta Dzimtās valodas diena.

Notika konkurss ,,Visskaistākais rokraksts”, tā uzvarētāji:

Skatītāju balvu saņēma Inese Meļihova. Visskaistākie rokraksti 1.-2.klasē Š. Daudzvārdei, 3.-4.klasē D. Švirkstam, 5.-6.klasē  E.Kļaviņai, 8.-9.klasē K.Vinogradovai.


Ekskursija uz Daugavpili

Šī gada 12. oktobrī 1.,2.,3., un 4. klases skolēni un audzinātājas devās mācību ekskursijā uz Daugavpili. Projekta skolas soma ietvaros apmeklējām Daugavpils cietoksni. Skolēni gida pavadībā iepazina Daugavpils cietokšņa apkārtni, iepazinās ar cietokšņa tapšanas vēsturi un mērija tilta garumu.  

Apmeklējām arī Latgales ZOO. Skolēni iepazinās ar dažādām dzīvnieku sugām, ar interesi klausījās gida stāstījumu par pērtiķiem un rāpuļiem.  Visi bija priecīgi un sajūsmināti par to, ka katrs varēja paturēt un paglaudīt bruņurupuci.